Loading ...
 
Jälgi meid: Arhiiv 2013 (1) Arhiiv 2012 (6) Arhiiv 2011 (23) Arhiiv 2010 (21)
| Jaga
PRINDI

Tegevusi lemmikutele munadepühaks

21.04.2011

muna
                        Foto: SXC

Munadepühadega tähistatakse muuhulgas kevade saabumist ja lahti läheb lõbus munade värvimine ja koksimine. Kui teie peres on koer, siis pakume mõningaid vihjeid kuidas oma lemmikule pühadeks midagi erilist korraldada:

1. Korralda oma koerale üks vahva peitusemäng. Peida õue (või tuppa) mõned mänguasjad millega su koerale mängida meeldib. Aita koeral mänguasi üles leida, tee näiteks rada maiustustest, mis ta mänguasjani viivad.

2.
Pane kokku üks väike kinkekorv oma lemmiku jaoks, seal võivad olla koera jaoks mõeldud lõbusad mänguasjad, ise valmistatud või poest ostetud maiustused jms.
 
3. Küpseta ise spetsiaalselt koerale mõeldud maiustusi. Internetis on palju huvitavaid retsepte, üks lihtne variant katsetamiseks on siin (retsept www.lemmikajakiri.ee):
Krõmpsud krõbinaküpsised
Koostisained:
2,5 tassi Veski Mati mitmevilja jahusegu (või nisujahu või kaerajahu)
0,5 tassi taimeõli
0,5 tassi kuuma vett
1 tass lemmiku kuivtoitu (~200 ml)
Valmistamine:
Sulatage puljongikuubikud kuumas vees. Purustage kuivtoit köögikombainis ja lisage ülejäänud koostisosad. Kui segate taigna käsitsi, siis kallake esmalt vedelikud kuivtoidule ja laske graanulitel pehmeneda. Lisage seejärel jahu ning segage taigen ühtlaseks. Saadud mass on sobiva konsistentsiga, kui segu sõrmede vahel surudes kokku hakkab. Liiga kuiva segu korral suurendage ettevaatlikult vee kogust. Voolige saadud segust sentimeetripaksused kondi- või käpakujulised palad. Asetage küpsised ahjuplaadil eelsoojendatud ahju ja küpsetage 180° juures umbes 30 minutit. Maiused muutuvad kõvemaks, kui need jätta väljalülitatud ahju kuni täieliku jahtumiseni. Vanemale koerale, kutsikale ja kassile sobivad paremini pehmemad küpsised, nende maiused on parem kohe pärast küpsetamist ahjust välja võtta.
Maiused säilivad õhukindlas anumas ligi kuu.

4. Lõpetuseks, tee oma koerast pilte :) Kui su koeral pole midagi riietamise vastu, võid ta pühademeeleolus riidesse panna. Hiljem saab teha nendest näiteks pühadekaarte või panna albumisse meenutamaks seda toredat päeva.


« TAGASI