Loading ...
 
Jälgi meid: Arhiiv 2013 (1) Arhiiv 2012 (6) Arhiiv 2011 (23) Arhiiv 2010 (21)
| Jaga
PRINDI

UV-kiirgus ja päikesekaitse koertele

20.07.2011

sundog
Foto:SXC
Suvi on käes ning me veedame palju rohkem aega õues päikese käes, seetõttu on oluline kaitsta nii end kui ka oma koera kahjuliku UV-kiirguse eest. Liigne päike on koertele sama ohtlik kui inimestele ning võib põhjustada erinevaid nahahaigusi. Enim ohustatud on heleda karvaga ja lühikarvalised koerad, kutsikad ning vanad koerad. Ka tiheda karvaga koerad võivad saada päikesepõletuse. Kõige õrnemad ja tundlikumad kohad on nina, kõrvad, silmade ümbrus ning kohad kus karv on hõredam ja pigment heledam.

Tüüpilised tunnused koera päikesepõletusel on hell punetav nahk ja karvakadu. Kui koer päikese käes tihti silmi pilgutab, kissitab või sügada üritab, võib see viidata päikese ülitundlikkusele. Sellisel juhul tuleks kindlasti pöörduda arsti poole, kuna pikaajaline UV kiirgus võib põhjustada tõsiseid silmakahjustusi.

Koera saad kaitsta vältides pikaajalist väljas viibimist keskpäevasel ajal (vahemikus kell 12-15).  Väljas elavatel koertel peab olema kindlasti võimalus minna varjulisse kohta.  Heleda nahaga koertel peaks kasutama koerte päikesekaitsekreeme, inimestele mõeldud päikesekreemid koertele ei sobi, kuna need võivad olla liiga tugevad ja kui koer juhtub päikesekreemi lakkuma, võib see põhjustada koguni mürgistust. Lisaks on olemas mitmeid teisi valikuid liigse päikese eest kaitsmiseks, näiteks spetsiaalsed koertele mõeldud päikeseprillid, UV kaitsega riietus jne.


« TAGASI